+90 850 224 83 00​
info@paletilac.com

Bütünlük ve Uyum

Mutlu ve Sağlıklı Bir Türkiye İçin Çalışıyoruz...

Created with Sketch.

Raporlama

Palet İlaç 30 yıllık tecrübe ve deneyimleriyle sektöre hızlı ve sağlam bir adım atmıştır. Uyum yönetimi, şirketin sürdürülebilir gelişimi için giderek daha önemli hale geliyor. Uyumluluk yönetimi, Palet İlaç için en önemli önceliktir ve şirket, çalışan davranışlarına ilişkin bir dizi politika ve prosedür oluşturmuştur;


1. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin Davranış Kuralları

2. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin hediye ve eğlence Politikası

3. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin Yönetimi Politikası

4. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin Çalışan Bütünlüğü Kuralları

5. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin için yolsuzlukla mücadele Sözleşmesi

6. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin politikası

7. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin Whistle-blower ödül Politikası


Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri, tüm çalışanların yasal ve etik bir şekilde iş yapmalarını gerektirir. Herhangi bir olası uyum ihlalinin farkındaysanız veya şüpheleniyorsanız, şirketin çıkarlarını korumak için lütfen bu web sayfasında belirtilen resmi kanallar aracılığıyla şirkete derhal rapor veriniz.

 Yasak Durumlar

 

1. Rüşvet teklif etmek ve kabul etmek

2. Yasaklanmış Hediyeler veya eğlenceler sunmak veya kabul etmek

3. Çıkarların ihlali

4. Hayali Geri Ödemeler

5. Çıkar çatışması

6. Finansal Tablo Sahtekarlığı

7. Menkul Kıymetler ve finans alanlarında yanlış davranışlar

8. Ticari sırların ihlali

9. Bilgi Güvenliği

10. Haksız Rekabet

11. Fikri mülkiyet haklarının ihlali

Yardım hattı

 

1. Şirket, muhbirleri gerçek adı bildirmeye teşvik ediyor. Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri Whistle-blower ödül politikasına göre, geçerli kanıtlar sağlayan gerçek isim muhabirlerini veya işbirliği yapan grupları ödüllendirecek. Ayrıca anonim olarak rapor vermeyi de seçebilirsiniz.


2.
Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri düdük üfleyici koruma politikasına göre, Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri i düdük üfleyici bilgilerinin gizliliğini taahhüt eder. Palet, iyi niyetli düdük üfleyicilere karşı herhangi bir misilleme biçimine tahammül etmez. Tespit edilirse, herhangi bir misilleme eylemi kapsamlı bir soruşturmaya ve uygun disiplin cezasına tabi olacaktır. Lütfen endişelenmeden özgürce rapor verin.


3. Muhabirler, bildirilen konuların gerçekliğinden sorumlu olmalıdır.
Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri, herhangi bir uydurma raporlamaya veya kötü niyetli suçlamaya karşı yasal veya disiplin cezası alma hakkını saklı tutar.

 


4. Tüm raporlar İç Kontrol ve İç Denetim Departmanı tarafından takip edilecek ve incelenecektir. Yardım Hattı ile ilgili başka sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin info@paletilac.com.

SSS

1.    Palet’in İç Kontrol ve İç Denetim  Departmanının işlevi nedir?

Günlük işletmeleri kolaylaştırmak, sahtekarlığı önlemek, uyumluluk alt çizgisini sağlamak, risk önleme sistemini geliştirmek ve şirketin uzun vadeli gelişimi için koruma sağlamak

için küresel olarak sağlam bir dolandırıcılık risk yönetimi mekanizması oluşturmayı amaçlamaktadır.

   

  2. Palet bilgi hırsızlığı kaçaklarının bilgilerini nasıl gizli ve korumalı tutar?

  Gizlilik yönetimi: Yardım hattından alınan bilgiler sıkı Gizlilik ile işlenecek ve yalnızca Palet Bilgi Güvenliği Politikasına uygun olarak bilinmesi gereken bir temelde iletilecektir.              Soruşturma sırasında, soruşturma ekibinin yazılı izni olmadan herhangi bir dış tarafa herhangi bir bilgi ifşa etmesine izin verilmez.

  Yasaklı Durumlar (Whistle Blowing) koruma politikası: Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri’nin yasaklı durumlar koruma politikasına göre, Palet yasaklı durumlar bilgilerinin            gizliliğini taahhüt eder. Paleti, iyi niyetli bilgi kaçakçılarına karşı herhangi bir misilleme biçimine tahammül etmez. Keşfedilirse, Palet İlaç Kozmetik ve Sağlık Ürünleri herhangi bir      misilleme eylemini iyice araştıracak ve uygun şekilde cevap verecektir.

  İhlal cezası: herhangi bir misilleme eylemi, ciddi bir ihlal durumunda işten çıkarılma da dahil olmak üzere disiplin cezasına tabi olacaktır.